Bizi Arayın ? +90 242 538 73 73 +90 530 688 51 77

Lise Hakkında

Waldorf Alanya Özel Yaşam Lisesi; tüm dünyada sayıları gitgide artan, Waldorf Pedagojisi eğitim anlayışı ile uluslararası yüzlerce okul ve eğitim yuvalarına ilham olan en yaygın alternatif eğitim modelidir. Waldorf yaklaşımını esas alan okulumuz, Millî Eğitim Bakanlığı’na bağlı olup, 5 yıllık zenginleştirilmiş bir müfredat sunmaktadır. Gençlerimizin bu dönemlerinde, akademik eğitimlerinin yanı sıra, sanat dersleri, atölye çalışmaları, müzik ve tiyatro dersleri ile birlikte bütüncül bir yaklaşım içinde, onlara kendilerini ve hayatı her açıdan deneyimleme fırsatı tanır.

Waldorf Alanya Özel Yaşam Lisesi’nin amacı; ülkesini ve dünyayı tanıyan, sorgulayan, olaylara objektif bakabilen, ayakları üzerinde durabilen, kendisini ve yeteneklerini fark ederek hayatındaki yolunu bulacak olan, üretken, vicdan sahibi “dünya insanı” yetiştirmektir. Gerçek hayatla başa çıkma konusunda çok yönlü yaklaşımlar kazandırmak için ise müfredat derslerinin yanı sıra; tarım, işletme, harita, ekoloji-astronomi, sosyal sorumluluk gibi yıllık stajlar sunar. 

Pedagojimiz, insanı bir bütün olarak merkeze koyar. Gençlerin bilişsel gelişimlerinin yanı sıra; entelektüel, sosyal, fiziksel ve ruhsal gelişimlerini de dikkate alır. Anaokulundan lise son sınıfa kadar oluşturulan bütüncül müfredat ile çocukların ve gençlerin geçtikleri dönemlere hitap etmekle kalmayıp; deneyimlediklerini ezberlemeden, kavrayarak ve içselleştirerek hayatlarına almaları konusunda da farklı yöntemler sunar. Disiplinler arası çalışmalarla da bağ kurularak öğrencinin anlam bütünlüğü içinde, ders konularını kavraması güçlendirilir. Böylelikle çocukların gelişim basamaklarına göre ortaya çıkan ihtiyaçları beslenmiş ve desteklenmiş olur. 

Okulumuzda İngilizce ve Almanca ile iki yabancı dil eğitimine önem verilmektedir. Haftalık uygulamalı derslerin dışında yurt dışı gezileri, öğrenci değişim programları, Almanya’daki Waldorf okulları ile ortak proje geliştirme gibi öğrencilerin dil pratiğini arttırmak için çeşitli fırsatlar sunulmaktadır. 

Gelişiminin her evresini başarılı bir şekilde tamamlamış son sınıf öğrencilerimiz, artık ne istediğini bilen, kendini tanıyan ve kendini gerçekleştirebilecek donanıma sahip gençler olarak hayata atılmaya hazır olur. Gelecekteki hedefini belirlemiş, kendi sorumluluklarının bilincinde olan öğrencilerimiz, öğrenmekten ve çalışmaktan sıkılmadan, isteyerek ve severek sınava hazırlanır. Waldorf Alanya Özel Yaşam Lisesi, gençleri öncelikle hayata hazırlar; okulumuzda sınav başarısı bir amaç değil, doğal bir sonuçtur. Özverili öğretmenlerden oluşan akademik kadromuz, gençlerimizin yurtiçi veya yurtdışı üniversite hedeflerini de gerçekleştirmek için onlara bu yolda rehberlik eder.

Detaylı bilgi almak için siz değerli velilerimizin okulumuzla iletişime geçip randevu almasını ve okulumuzu ziyaret etmesini rica ederiz.

Herhangi Bir Sorunuz Varsa Bizi Arayın +90 242 538 73 73