Bizi Arayın ? +90 242 538 73 73 +90 530 688 51 77

Videolarımız

Toprak Fırın Yapımı - Waldorf Özel Yaşam Okulu

Waldorf Pedagojisi, çocuklarımızın dünyayı nasıl hissettiğini ve evreni nasıl algıladığını yakından inceler. Bu incelemenin sonuçlarını dikkate alarak, çocuğun dünya ve evrendeki varlığını derinden hissetmesine eşlik eder.

İşte bu yaklaşımın bir parçası olarak Waldorf Özel Yaşam Okulu 3.Sınıf öğrencileri yıl boyunca işledikleri Canlılar ve Hayat dersinin içeriğinde yer alan “Barınma ve Beslenme” konusunu etkileyici bir şölenle tamamladılar.

Barınma konusunun içeriğine uygun olarak öğrenciler kendi elleriyle bir toprak fırın inşa ettiler. Fırını oluşturan bölümlerin hangi sırayla inşa edildiğini ve her bir bileşenin ne tür materyallerden üretildiğini öğrendiler.

Beslenme konusunda ise toprak fırında pişirilecek olan yiyecek maddelerinin ekimini, toplanmasını ve hazırlanmasını aşama aşama incelediler.

Yıl sonunda ailelerin de katıldığı büyük bir şölende, öğrencilerimiz kendi elleriyle yaptıkları ekmekleri pişirmenin ve ailelerine sunmanın keyfini yaşadılar.

Waldorf’ta çocuklar dünyayı tüm yönleriyle anlar ve “Dünya güzeldir” duygusunu içten hisseder…


 

Waldorf Yaşam Okulları, Anaokul Tanıtım Filmi

Finlandiya Milli Eğitim Sistemi Waldorf Pedagojisi üzerine yapılandırılmıştır. “Çocuk Eğitim için değil, Eğitim Çocuk için olmalıdır” kilit sorusu ile yola çıkarak Eğitim sistemlerinde köklü Reformlara gitmişlerdir. En son 2016 da açıklanan PİSA Uluslararası Öğrenci Değerlendirme Programı listesinde yine Avrupa’nın zirvesinde yerini almıştır.

Waldorf Alanya - 2017 Yaz / Yabancı Dil Kampı

İngilizce ve Almanca Yabancı Dil Kampımızı tamamladık. Kamptaki amacımız yabancı dili pratiğe dökmekti; Çocuklarımız aynı zamanda doğayı, tarihi ve kültürü keşfettiler, paylaşmayı, birlikte kalmayı ve kendi başlarının çaresine bakmayı deneyimlediler.

Waldorf Okullarının tarihi ve eğitime yaklaşımı (animasyon).

“Teknolojiyi az kullanma yaklaşımına rağmen Waldorf eğitiminin deneye dayanan öğrenme yönteminin son derece çağdaş olduğu söylenebilir.”

Waldorf Okullarının 100. Yılı Tanıtım Filmi.

Dünya’daki ilk Waldorf okulu 1919 yılında Stuttgart’ta kurulmuştu. 2019 yılının Eylül ayında Waldorf hareketi yüzüncü yılını kutluyor olacak. Bu çerçevede dünyanın pek çok yerinde projeler ve kıtalararası etkinlikler düzenleniyor.

Waldorf Alanya Kampüsü Tanıtım Filmi - 2016

Alanya’da açılan Waldorf Eğitim Vakfı Özel Yaşam Okulları Kampüsü. Ezbere son; Bilgiyi keşfederek, yaşayarak öğren !

Waldorf Velilerimiz ile röportaj - 2014

Waldorf Velileri, diğer yöntemlerdede olması gerektiği gibi bütünün bir parçaları. Ne demişler bir kulak verelim ????