Bizi Arayın ? +90 242 538 73 73 +90 530 688 51 77

Seminer Başvuru Formu

EĞİTİMCİ EĞİTİMİ SEMİNERİ

Alanya Özel Waldorf Yaşam Okulu’nun düzenlediği uluslararası Waldorf doçentlerinin waldorf ogretmenligi semineri başvuruları başladı.

Dünyanın en başarılı eğitim sistemine sahip Finlandiya’nın da temel aldığı ve 63 ülkede 1000’in üzerinde Waldorf okulunun uyguladığı Waldorf Pedagojisi, ülkemizde ilk kez Alanya Özel Waldorf Yaşam Okulu’nda etkin olarak uygulanmaya başlandı. Bu uygulamaya göre öğretmenler, çocukları sadece okuldan mezun olma ya da meslek kazandırmayı değil yaşama hazırlamayı temel amaç ediniyorlar.

Bunun için bir waldorf öğretmeni, çocukların gelişim sürecine yönelik ihtiyaçlarına cevap verebilecek niteliğin kazandırılması için uluslararası geçerli mastır düzeyinde ek formasyon almalı. Waldorf Yaşam Okulları, bu amaçla öğretmenlerine ve okul dışından katılmak isteyen diğer eğitimcilere, Almanya’dan gelen doçentler tarafından verilen 3 yıllık bir seminer programı sunuyor.

“Eğitimci eğitimi” adlı seminerin ilk kuru 25 Temmuz- 4 Ağustos tarihlerinde, 2. Kur ise 22 Ocak – 26 Ocak 2018 tarihleri arasında yapıldı. 3. Kurumuz 9-20 temmuz tarihleri arasında yapılacaktır. Seminerlerimiz toplamda yoğunlaştırılmış 6 kur olmak üzere 3 yıla yayılmış durumda ve önceki kurlara katılamayan eğitimciler tamamlama eğitimleri alabilecekler.

Her kurun sonunda doçentlerin bağlı olduğu Waldorf Üniversitesi tarafından katılımcılara uluslararası geçerli sertifikalar verilecek. Üçüncü yılın sonunda ise tüm kurları bitiren eğitimciler Waldorf öğretmenliği diploması almaya hak kazanabilecektir. Seminer, alanında uzman doçentler tarafından eğitimcilere sunulacak. Seminer konuları ve katılımcılar;

1. De Christiane Görner, Dil/Diksiyon dersleri
2.Bärbel Frieda Schmidleitner, Resim ve Tahta resmi sanatları
3. Rainer Konrad Heinrich Fedtke, Eurythmie
4. Christoph Doll, Sınıf öğretmenliği temel yöntemleri

Not :
Her kur için ödenecek ücret 1500 TL ve ön ödeme olarak 500 TL belirlenmiştir.
Yemek ücrete dahildir, ulaşım için isteğe bağlı servis hizmeti bulunmaktadır (servis hizmeti ücrete dahil değildir).

Seminer Başvuru Formu


Herhangi Bir Sorunuz Varsa Bizi Arayın +90 242 538 73 73