Bizi Arayın ? +90 242 538 73 73 +90 530 688 51 77

Refik Can Kılınç


TARİH ÖĞRETMENİ

1994 yılında Alanya da doğdu. Fevzi Alaettinoglu Anadolu Lisesinde ortaogretimini tamamladı. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Tarih Bölümden mezun oldu. Alanya Alaeddin Keykubat Üniversitesi nde Pedagojik formasyon eğitimi aldı.Alanya Lisesinde Stajyer Tarih Öğretmeni olarak işe başladı. Ardından Alanya Payallar Cok Programlı Anadolu Lisesinde ve Alanya Meziyet Köseoğlu Meslek Eğitim Merkezinde Tarih öğretmeni olarak çalıştı. Ortaokul düzeyinde Sosyal Bilimler alanında özel dersler verdi.Meslek hayatını sürdürürken Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Toplum Bilimleri Fakültesinde Yüksek lisans eğitimi almaya başladı. Hem tarih ve coğrafya alanında çok geniş bir yelpazede çalışmalarını sürdürdü. Çok sayıda makale yazdı. Bu makalelerden ‘1917 Yılı Öncesi Lev Troçki(Lev Troçki Before 1917) ‘ International Journal of Social Humanities Sciences Research (JSHSR) adlı Sosyal Bilimler Dergisinde yayın kabulü aldı. Mevcut eğitim modelinin çocukların ihtiyaçlarına cevap vermekte yetersiz olduğunu düşündü ve bu düşünce onu alternatif eğitim modeli arayışlarına sürükledi. Bu arayış sonucunda Alanya Waldorf Özel Yaşam Okulları ile tanıştı. 2020 yılı itibariyle Waldorf Öğretmenleri seminer çalışmalarına devam ediyor.
Çocukların sağlıklı birer yetişkin olabilmeleri için geleneksel eğitim anlayışının yeterli olmadığını bu gelişimin sağlanması için ruhsal ve bilişsel gelişimin sanatla desteklendiği bütüncül bir eğitim modeli olması gerektiğini savundu. Bu anlayışın ancak Waldorf Okullarında mümkün olduğunu gördü ve ekledi :
‘Waldorf alışılagelmiş bir eğitimi sistemi değil, çocukların his dunyasina dokunabilen bir yaşam tarzı..’

INVOLVED IN COURSES

Courses teacher is currently involved in.

ID
COURSE NAME
Group
Course Price

TEACHER TESTIMONIALS

What parents Say about our teacher.

Faruk Konukçu

Waldorf sıradan bir okul değil. Bir veli insiyatifi, mutlu ve başarılı nesiller isteyen bir yaşam kültürü aslında...

Faruk Konukçu

Murat İnceer

Paranın değil, çocuğun önemli olduğu bir okul arıyordum. Ülkemizde Waldorf Pedagojisini uygulayan ilk okulun bizim şehrimizde olduğunu öğrendim. Bizim için büyük şans.

Murat İnceer

Herhangi Bir Sorunuz Varsa Bizi Arayın +90 242 538 73 73